Britani, spektakël natyror në qiell, stuhi dhe vetëtima për 4 orë (Foto)

Stuhitë dhe shiu i rrëmbyer kanë prekur jugun E vritanisë, duke ndezur në “flakë” qeillin. Sipas BBC, rreth 15.000 vetëtima u regjistruan në katër orë në natën e së shtunës.

Kjo solli që Aeroporti “Stansted” të raportonte për vonesa në fluturime mëngjesin e kësaj të diele, pasi një goditje vetëtime nxori jashtë funksioni përkohësisht sistemin e furnizimit me karburant të avionëve.

Shërbimi kombëtar i motit, “Met Office” lëshoi paralajmërim në stadin e ngjyrës së verdhë për të pasur kujdes nga shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet përgjatë Uellsit dhe shumicës së territorit të Anglisë.

 

Kategoritë
KurioziteteTë ndryshme

Të ngjajshmet