Bokseri rus goditi një burrë i cili e humbi jetën , gruaja e burrit të vrarë publikoi videon

Ish kampioni dy herë botëror rus në kikboksin Lilia Vorogushina dhe ish-boksierin më pak të njohur Mikhail Startsev morën pjesë në tragjedinë që ndodhi në qytetin rus të Barnaul.

Incidenti ndodhi para dëshmitarëve të shumtë, gjithçka u sponsorizua nga alkooli, dhe goditësi dhe boksieri u fut në një konflikt me një njeri i cili, siç shihet në video, kishte një lloj patericë ose kallamari.

Vorogushina goditi një njeri të hendikepuar në dysheme, dhe më pas mbërriti një nga vëzhguesit, Pavel Pohlov dhe ndau boksierin Startsev nga ai njeri.

https://www.instagram.com/p/CDNY5yWn4jx/?utm_source=ig_embed

Kështu që Startsev e goditi me forcë tjetër dhe ai ra dhe goditi kokën në beton.

Gruaja e Pohlovit të vrarë informoi publikun për këtë ngjarje tragjike në rrjetet sociale dhe sulmoi luftëtarët.

https://www.instagram.com/p/CDKe7vcnyOG/?utm_source=ig_embed

“Falë kësaj kafshe të tre fëmijëve të mi, nuk ka asnjë baba që nuk mund të kalonte vetëm nga sulmi ndaj një personi me aftësi të kufizuara. Ky njeri me shkop thjesht donte të shpëtonte nga kjo gjëmba. Pavel im erdhi t’i ndihmojë dhe t’i ndajë ata, por kampioni i boksit të goditjeve Vorogušina dhe shoqja e saj gjithashtu na sulmoi. Atëherë ndodhi ajo goditje fatale dhe vdekja e menjëhershme. Instant! Asnjë nga ato zhgënjime madje nuk kërkoi falje për mua ose prindërit e tij “, ka shkruar e veja e të ndjerit.

Kategoritë
Të ndryshme