Bokseri me famë botërore iu bashkua ushtrisë së Azerbejxhanit

Derisa konfliktet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit vazhdojnë, shtohet kërkesa për pjesëmarrje në ushtri. Sportisti me famë botërore Tofiq Musayev ishte një ndër emrat që u bashkua me ushtrinë Azerbajxhanase.

Rajoni i Nago-Karabakut, i cili është nën okupimin Armen, ka dëshmuar konfliktet më të dhunshme të viteve të fundit.

Duke iu përgjigjur provokimit të kryer nga armenët, ushtria Azerbajxhanase kapi rajonet strategjike me një operacion gjithëpërfshirës.

Pavarësisht kësaj, agresioni i Armenisë që synon civilët nuk mbaron.
 
Ata duan të bashkohen me ushtrinë ndërsa plagët e përplasjeve që filluan 3 ditë më parë u shëruan, shumë qytetarë të Azerbajxhanit aplikuan për t’u bashkuar me ushtrinë.

Lajmin për Tofiq Musajev e ka bërë të ditur gazetari azerbejxhanas Ceyhun Aşirov, i cili në rrjetin social Twitter ka njoftuar se sportisti me famë botërore ka aplikuar për të qenë pjesë e ushtrisë
 
 “Tofiq Musayev, bokseri me famë botërore të Azerbajxhanit, u bashkua me ushtrinë,” ka shkruar ai./Gazetaere
Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet