Bleu Lamborghini në vlerë 200,000 paund, pas 20 minutave u nda në copë (Video)

Një Lamborghini i ri 200k £ ishte shkatërruar në një aksident automobilistik vetëm 20 minuta pasi u largua nga tregu.

Lamborghini Huracan, i vlerësuar të kushtojë mbi 200k £, papritmas erdhi në një ndalesë përplasëse pasi pësoi një dështim mekanik dhe u godit në shpinë nga një furgon në M1

Supercari i ndritshëm humbi rrotën e pasme ndërsa pjesa më e madhe e shpinës u shtyp nga ndikimi i papritur dhe katastrofik.

Aksidenti u shpalos rreth orës 1 pasdite në karrexhatën jugperëndimore pranë kryqëzimit 40 pranë Leeds, West Yorkshire.

PC Richard Whiteley, nga Policia e York Yorkshire, tha që Lamborghini u ndal në korsinë e tretë për shkak të një dështimi mekanik.

PC Whiteley tha: ‘It’sshtë vetëm një makinë. Por me këtë rast, një 20-vjeçar, krejt i ri Lamborghini që u ndal për shkak të dështimit mekanik në korsinë tre, më pas u godit nga pas nga një automobilist i pafajshëm. ‘

Një zëdhënës i policisë tha se shoferi i furgonit pësoi lëndime në kokë, por ata nuk besohet se ishin seriozë./Gazeta e Re/

Kategoritë
LajmeTë ndryshme