Bernie Sanders heq dorë nga gara presidenciale

Senatori nga shteti Vermont, Bernie Sanders ka hequr dorë nga kandidatura e tij për zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara.

Kandidati i Partisë Demokratike e la garën për president për shkak të shfaqjes së dobët të tij më parë, si dhe pandemisë së koronavirusit.

Ai tha se kishte humbur të gjitha shpresat për fitore

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet