Bastisin shtëpinë në mesnatë, ushtarët izraelite arrestojnë dhunshëm 13-vjeçarin (Video)

Në saje të videove të bëra nga ana e një anëtari te familjes doli në pah edhe arrestimi i 13-vjeçarit K. Moohamed në qytetin El-Halil të Bregut Perëndimor, zona e cila tashme është nen pushtimin e   forcave okupatore izraelite, transmeton Gazeta e Re.

Pamjet tronditëse kanë bërë bujë në rrjete-sociale ku shihet se si ata e arrestojnë 13-vjeçarin të cilin e akuzojnë se ka hedhur gurë kundër ushtrisë izraelite.

Ndryshe, qindra fëmijë palestinezë vuajnë në burgjet izraelite dhe përballen me abuzime dhe tortura pasi arrestohen nga forcat e Izraelit me akuza të ndryshme.

Sipas një deklarate të muajit të kaluar të Komitetit të të Burgosurve Palestinezë, ushtarët izraelitë arrestojnë fëmijët palestinezë duke i marrë ata nga shtëpitë ku qëndrojnë me familjet e tyre gjatë bastisjeve që organizojnë në mesnatë.

Shikoni ushtaret pushtues izraelite se si e arrestojne nje femije Palestinez ne shtepine e tij ne mesnate. Izraeli nuk ka meshire per femijet e as respekt per te drejtat e njeriut!!!

Publiée par ‎Palestinezët në Shqipëri الفلسطينيون في البانيا‎ sur Samedi 13 avril 2019

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet