Barcelonë, Gjokoviç mposhtet nga tenisti i 140-të në botë (Video)

Tenisti serb Novak Gjokoviç është mposhtur nga sllovaku Martin Klizhan në xhiron e dytë të ATP turneut në Barcelonë me rezultatin 2:1 në sete (6:2, 1:6, 6:3).

Tenisti serb Novak Gjokoviç është mposhtur nga sllovaku Martin Klizhan në e dytë të ATP turneut në Barcelonë me rezultatin 2:1 në sete (6:2, 1:6, 6:3).

Klizhan, aktualisht renditet në pozitën 140-të të tenistëve në botë, hyri për mrekulli në setin e parë të cilin e përfundoi me rezultatin 6:2 në të mirë të tij.

Gjokoviç i cili radhitet i 12-ti në tabelën e ATP-së, në setin e dytë arriti të bëj kthesë dhe me rezultatin 6:1 barazoi në sete 1:1.

Setin e tretë dhe vendimtarë, sllovaku i cili dominoi me lojë më të mirë arriti fitore 6:3 për rezultatin përfundimtarë 2:1 në sete duke siguruar plasman në xhiron e rradhës.

Klizhan në xhiron e radhës luan kundër spanjollit Felician Lopez, i cili aktualisht mban pozitën e 30 në radhitjen e ATP-së./AA

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet