Azerbejxhani neutralizon 30 ushtarë armenë (Video)

Ushtria e Azerbajxhanit  ka neutralizuar 30 ushtarë armenë në kundërsulmin që ka filluar për të çliruar territoret nën pushtim

Dje, kolona e automjeteve të blinduara që i përkisnin ushtrisë armene dhe një bateri artilerie që i mbështeste ato u shkatërruan nga avionët e Forcave Ajrore të Azerbajxhanit dhe ushtrisë Azerbajxhanase të vendosura në këtë drejtim.

SİHA-të turke ishin edhe sot në detyrë.
 
Ata u bashkuan në një kohë duke iu përgjigjur provokimit të kryer nga armenët, ushtria azerbajxhanase goditi njësinë mbështetëse në rajon me më shumë se 30 ushtarë.
 

Në pamjet e publikuara nga Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit, ushtarët në ushtrinë armene që përgatiteshin për sulmin po vendosnin municionin; Ajo u vu në shënjestër dhe u shkatërrua nga SİHA-të turke./Gazetaere

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet