Avokatit të Trumpit gjatë fjalimit rrjedhi ngjyra e flokëve nga djersa e tepërt

Rudy Giuliani, avokati i Presidentit të SHBA Donald Trump, argumentoi se ata kanë një sasi të madhe të parregullsive elektorale dhe prova të mjaftueshme për të kthyer rezultatet në favor të Trump.

Avokatët e Trump mbajtën një konferencë shtypi në Komitetin Kombëtar të Partisë Republikane në Uashington për akuzat e parregullsisë në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të martën (3 nëntor).

Duke treguar se sipas rezultateve jozyrtare u njoftua se Joe Biden fitoi zgjedhjet, Giuliani tha, “Kjo nuk është një fitore, kjo është një hile”. bëri komentin e tij. Giuliani argumentoi se kishte korrupsion “të planifikuar dhe të përhapur” dhe se korrupsioni në disa qytete të kontrolluara nga Demokratët tolerohej.

Duke reaguar ndaj ekipit Trump që humbi shumë nga proceset gjyqësore të paraqitura me parregullsi të pretenduar, Giuliani tha, “Ne kemi gjyqtarë armiqësorë ndaj nesh që marrin vendime të paarsyeshme në favor të Demokratëve.”

Nga ana tjetër, gjatë konferencës për shtyp, në kamera u pasqyruan momentet kur ngjya e flokëve rrjedhi në fytyrë nga i cili djerësitej shumë gjatë fjalimit

 

 

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet