Aulona, 16-vjeçarja e cila u bë e njohur në Gjermani përmes muzikës

Aulona Morina është 16 vjeçarja e cila jeton në Gjermani e që u bë e njohur përmes muzikës.

Ishte vetëm 9 vjeç kur u prezantua para publikut në “The Voice of Germany” dhe arriti deri në finale.

Ndërsa në vitin 2018 vendosi të kthehet në Shqipëri, duke qenë kështu pjesë e “The Voice of Albania”.

Ndiqni intervistën e saj për emisionin “Foleja”, një prodhim i Agjencisë së lajmeve “KosovaPress”.

Kategoritë
Kulturë

Të ngjajshmet