Atmosferë festive në Prizren pas fitores historike të Kosovës ndaj Bullgarisë (Foto)

Foto: Enis Tabak

Përfaqësuesja e Kosovës fitoi ndaj Bullgarisë me rezultat prej 2:3, në kuadër të Ligës së Kombeve, raporton Gazeta e Re.

Në ndeshjen e vlefshme për grupin A e cila u zhvillua në stadiumin “Vasil Levski”, “Dardanët” fituan me rezultat 3:2 përballë Bullgarisë.

Menjëherë pas kësaj fitore, ka filluar festa në disa qytete të Kosovës ku më e theksuara është Prizreni:

Më poshtë ju sjellim pamjet nga atmosfera në Prizren:

Foto: Enis Tabak

Foto: Enis Tabak

Foto: Enis Tabak

Foto: Enis Tabak

Foto: Enis Tabak

Ndryshe, përfaqësuesja e Kosovës po vazhdon të shkruaj historinë në futbollin evropian.

Kosova me fitoren ndaj Bullgarisë e qon serinë e ndeshjeve pa humbje në 14 ndeshje.

Në këto ndeshje, Kosova kishte kundërshtar si Danimarka, Bullgaria, Azerbajxhani dhe Mali i Zi.

Përveç rezultateve, përfaqësuesja po tregon një lojë mjaft bindëse.

Kategoritë
LajmeSportVendi

Të ngjajshmet