Arrestohet përgjegjësi i vendit të punës ku vdiq Sefer Kryeziu

Policia e Kosovës ka dërguar në mbajtje Valdet Thaçin, përgjegjës i vendit të punës ku ishte duke punuar viktima, Sefer Kryeziu nga Komuna e Malishevës.
Sefer Kryeziu, i moshës rreth 53 vjeç është viktima  që sot derisa ishte duke punuar ra aksidentalisht nga ndërtesa në Prishtinë.

Janë siguruar pamje nga vendi i ngjarjes  ku është rrëzuar i ndjeri në një ndërtesë në lagjen “Arbëria”.

Në këto pamje shihet gjaku i mbetur në tokë i viktimës dhe po ashtu shiritat e policisë që ishin vendosur për sigurimin e vendit pas ngjarjes tragjike që ndodhi rreth orës 17:00.

Kujtojmë, se Kryeziu ishte nga Komuna e Malishevës.

Me këtë rast po merren njësiti i stacionit Qendra në Prishtinë.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet