Arrestohet Joaquin Phoenix i Joker-it, ja krimi i tij real…

Joaquin Phoenix, ylli i një prej filmave më të mirë të vitit – Joker, u arrestua këtë fundjavë në Uashington.

“Krimi” i tij në jetën reale ishte se ai mori pjesë në protestat e aktores Jane Fonda, e cila, ashtu siç adoleshentja suedeze Greta Thumberg, është përfshirë në kauzën e klimës. Për këtë, çdo të premte ajo     ka protestuar që nga nëntori në Capitol Hill.

Javët e fundit, aktorët Lily Tomlin, Sam Waterston, Ted Danson, Diane Lane dhe Sally Field janë arrestuar për të njëjtën arsye.

Por Jane Fonda është një “mbajtëse rekord” absolute – ajo u arrestua pesë herë për protestat e organizuara në kuadër të kauzës me Greta Thunberg. /tesheshi.com/

Kategoritë
Të ndryshme

Të ngjajshmet