Arnold Schwarzenegger festonë ditëlindjen e 73-të me ish gruan Maria Shriver dhe me fëmijët e tij

Arnold Schwarzenegger sigurisht ndjeu dashurinë nga familja e tij për ditëlindjen e 73-të të tij këtë vit.

Ylli i Terminatorit arriti piketë e tij të re të enjten e kaluar, dhe rezulton se ai e kaloi ditën me të dashurit e tij, duke përfshirë edhe gruan e largët Maria Shriver.

Të hënën, djali i tij Patrick Schwarzenegger postoi një fotografi në Instagram ku tregon se ai shënoi rastin e veçantë me Shriver, 64 vjeç, dhe katër fëmijët që ndajnë së bashku.

Schwarzenegger ka një fëmijë të pestë, Joseph Baena, të cilin e lindi me zonjën e shtëpisë së tij në atë kohë, Mildred Patricia “Patty” Baena. Jozefi, 22 vjeç, i uroi babait të tij një ditëlindje të lumtur në një foto të rrallë të tërheqjes javën e kaluar.

Ndërkohë, Patrick, 26 vjeç, titroi foton e familjes, ‘Unë po përpiqem aq shumë të buzëqeshim … dhëmbë të mallkuar të mençur SMH … Gëzuar ditëlindjen pops! Love you ‘me motrat e tij Katherine, 30 vjeç, Christopher, 22, dhe Christina, 29.

Megjithë paraqitjen e divorcit pas 25 vjetësh martese në 2011, raportet e fundit kanë sugjeruar që Schwarzenegger dhe Shriver janë akoma të martuar me ligj pasi nuk kanë përfunduar asnjëherë procedurat e tyre të divorcit.

Shriver u paraqit për divorc pasi mësoi se Schwarzenegger kishte lindur një fëmijë – Jozef – me zonjën e shtëpisë së tyre Mildred.

Fëmija ishte në 2 tetor 1997, vetëm disa ditë pasi Shriver lindi fëmijën e katërt të çiftit, Christopher.

Por deri në maj të vitit 2011 u zbulua se fëmija i shtëpisë së shtëpisë ishte i tij.

Çifti nuk kishte një parapagim, por sipas TMZ në atë kohë, ‘kurrë nuk kishte ndonjë viç kujdestarie të vërtetë, dhe’ ata të dy shpejt u pajtuan për kujdestarinë e përbashkët, ‘dhe tani asnjë prej fëmijëve të tyre nuk është i mitur.

Ata kishin rreth 400 milion dollarë në kohën e ndarjes së tyre.

Por burimet raportojnë, ‘Burimet e lidhura me Arnoldin dhe Maria thonë se ka pasur gunga gjatë rrugës për të bërë një zgjidhje, por pasi që ndarja është 50/50, nuk ka pengesa serioze./Gazetaere

 

Kategoritë
Të ndryshme

Të ngjajshmet