Armenia vazhdon sulmet ndaj qytetit Terter në Azerbajxhan

Si pasojë e sulmit armen në një fabrikë pambuku në fshatin Köçerli të Terter, ka shpërthyer një zjarr i madh

Armenia duke e shkelur armëpushimin të shpallur me Azerbajxhanin, ka zhvilluar sulme artilerike ndaj një fabrike pambuku në qytetin Terter, raporton Anadolu Agency (AA).

Si pasojë e sulmit armen në një fabrikë pambuku në fshatin Köçerli të Terter, ka shpërthyer një zjarr i madh.

Zyrtarët në rajon ende nuk kanë raportuar për të vdekur dhe të plagosur.

Armenia intensivisht vazhdon sulmet artilerike ndaj rajonit. Për shkak të sulmeve askush nuk lejohet të afrohet në rajon.

Kategoritë
BotaLajmeLajmet Kryesore

Të ngjajshmet