Arbitri i futbollit Daniele de Santis dhe e dashura e tij u vranë në Itali

Arbitri i futbollit italian Daniele de Santis dhe partneri i tij u vranë në apartamentin e tij në Leçe të hënën në mbrëmje.

La Repubblica shkruan se 33-vjeçari De Santis ishte në shoqërinë e të dashurës së 30-vjeçares Eleonora Manta kur ata u vranë me thikë nga një burrë i panjohur.

Fqinjët e De Santis panë një burrë duke u larguar nga vendi i krimit duke mbajtur një thikë në dorë. Policia u njoftua dhe nisi një hetim.

De Santis ka gjykuar ndeshjet e Serie B dhe Serie C më shumë se 130 herë.

Në Serie B, ai ishte gjyqtari i katërt në ndeshjen midis Pisa dhe Benevento në 2017.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet