Anglia në zi, ndahet nga jeta portieri legjendar

Lajm tronditës ka mbërritur sot për futbollin botëror, sidomos për atë Anglez, teksa është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare portieri legjendar Gordon Banks.

Ai ishte një nga herojnë e Anglisë gjatë viti 1966 ku dhe fituan Kupën e Botës.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë pas një beteje për jetën me kancerin.

Ndërkohë Gordon Banks luajti në kampionatin anglez me disa skuadra Leicester, Stoke, Cardiff, po u tërhoqë para kohe nga futbolli për shkak të problemit në syrin e majtë.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet