‘Ana tjetër e medaljonit’, ja se si sillet Khabib me kundërshtarët e tjerë (Video)

Boksieri me origjinë çeçene nga Dagistani i Rusisë, Khabib Nurmagomedov shumë shpejt është bërë një nga emrat më të përfolur aktualisht në botë.

E gjithë kjo pasi ai mposhti të shtunën e kaluar irlandezin McGregor, po ashtu edhe duke shkaktuar tension me aktet e tij jashtë kafazit, duke u hakmarrë nga stafi i irlandezit pasi që ata gjate ndeshjes kishin fyer dhe sharë fenë dhe familjen e Khabibit, transmeotn Gazeta e Re.

Mirëpo një video e publikuar nga në rrjete-sociale tregon një anë shumë të mirë të çeçenit.

Khabib shihet duke përqafuar dhe ngushëlluar kundërshtarët e tij të cilët kishte fituar gjatë ndeshjes.

Për më shumë shikoni videon e më poshtëm:

Dit is normaal gesproken de karakter van Khabib Alhamdolilah ☝️

Publiée par Mo Passat sur Dimanche 7 octobre 2018

 

Kategoritë
BotaLajmeSport

Të ngjajshmet