Ambasadori italian: I vlerësoj thirrjet e Thaçit dhe Veselit për qetësi

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, tha se e vlerëson përgjegjësinë e treguar nga institucionet e Kosovës, ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryekuvendarit, Kadri Veseli, pas konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale.

“Unë vlerësoj përgjegjësinë e treguar nga institucionet e #Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli dhe thirrjet për qetësi dhe respektim të Ligjit”.

“Kjo ka të bëjë me konstatimin e përgjegjësive individuale bazuar në zotimet ndërkombëtare të Kosovës, jo me UÇK-në dhe pavarësinë”, ka shkruar Orlando në Twitter.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet