Ambasadori i ri i Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar vizitoi Lëvizjen Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti priti në takim njohës ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar, të cilin e uroi për marrjen e mandatit të ri dhe e falënderoi për mbështetjen e vazhdueshme që Turqia i ka dhënë Kosovës, transmeton Gazeta e Re.

Ndërsa, ambasadori Sakar tha se Republika e Turqisë do të mbështesë edhe më tutje Kosovën në të gjitha aspektet.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet