Ambasadori i Kosovës në Ankara, takohet me “trimin e tankeve” të 15 Korrikut (Foto)

Ambasadori i Kosovës në Ankara, takohet me “trimin e tankeve” të 15 Korrikut (Foto)

Ambasadori i Kosovës në Ankara të Turqisë, Avni Spahiu dje ka postuar një foto në llogarinë personale të tij në Twitter ku shkruhej, “Foto me z. Metin Dogan, njeriu i cili qëndroi të shtrirë para tankeve për ta ndaluar përpjekjet për grusht shtet më 15 Korrik 2016.

Ata u takuan në eventin “Ditët e Demokracisë dhe Unitetit Kombëtar” të organizuar nga Presidenca Turke në Ankara, transmeton Gazeta e Re.

Kategoritë
BotaDIASPORALajme

Të ngjajshmet