Akil Gjakova dhe Distria Kransiqi kualifikohen në gjysmëfinale

Tjetër sukses i madh nga xhudistët tanë.

Akil Gjakova dhe Distria Krasniqi janë kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Slamit të xhudos që është duke u mbajtur në Paris.

Gjakova në çerekfinale mposhti me ‘ippon’ xhudistin nga Armenia Ferdinand Karapetian., në gjysmëfinale, Akili do të ndeshet me Tsogtbaatar Tsend-Ochit, xhudist mongolez.

Ndërkaq, Distria Kransiqi në çerekfinale mposhti xhudistin Koreane Y. Kang.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet