Akar: Operacioni vazhdon derisa edhe terroristi i fundit të neutralizohet

Kryeshefi i Shtatmadhorisë së Forcave të Armatosura të Turqisë, gjenerali i ushtrisë Hulusi Akar tha se operacioni në Afrin do të vazhdojë “derisa edhe terroristi i fundit të neutralizohet”

Operacioni zhvillohet në kuadër të së drejtës së Turqisë bazuar në të drejtën ndërkombëtare, rezolutat e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, të drejtat e vetëmbrojtjes sipas kartës së OKB-së dhe duke respektuar integritetin territorial të Sirisë, ka njoftuar Akar, raporton AA.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet