Agjencia bullgare: Gruevski e ka lëshuar Hungarinë

Agjencisë e mediave bullgare sipas “Fokus” ka ndërruar vendndodhje.

Fokus thekson se informacionin e ka bërë të ditur një funksionarë i lartë i VMRO-DPMNE-së, me çka si destinacion të radhës e ka theksuar Rusinë dhe Turqinë.

Ndërkaq  mediat hungareze së fundmi thonë se Nikolla Gruevski është arratisur të mërkurën, me aeroplanin e oligarkut të afërt me kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet