A e dini se sa ishte shpejtësia e topit që dërgoi Ronaldo në rrjetën e Xhenovas ? (Video)

Mbrëmë, lojtarët e Juventusit mposhtën larg Xhenovës me rezultatin 3: 1, dhe momenti më i bukur i ndeshjes u pa në minutën e 56-të të ndeshjes.

Zonja e vjetër kaloi 1: 0, dhe më pas Miralem Pjanić kaloi topin te Cristiano Ronaldo në qendër.

Portugezi erdhi i papenguar 25 metra nga goli i skuadrës vendase dhe më pas shënoi një gol në pirun.

Portieri Mattia Perin nuk kishte absolutisht asnjë shans. Dhe si kur topi fluturoi, llogariten statistikë të përpiktë, me një shpejtësi prej sa 105 kilometra në orë!

Kategoritë
Sport