700 gola të shënuar nga Lionel Messi

Lionel Messi ka shënuar mbrëmë golin e 700-të në karrierën e tij.

Messi këto 700 gola i ka shënuar në karrierën e tij me dy fanella, atë të Barcelonës dhe Argjentinës.

Argjentinasi ka arritur të shënoj 70 gola me kombëtaren dhe 630 me fanellën e Barcelonës në të gjitha garat.

Kujtojmë që Lionel Messi ka arritur ti shënoj edhe kombëtares së Shqipërisë në miqësoren e luajtur në vitin 2011.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet