​Zyrtare: Nuri Sahin nënshkruan me këtë skuadër

Nuri Sahin ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën gjermane, Borussia Dortmund.

Sahin, i cili kërkoje edhe nga disa klube tjera evropiane përfshirë, ka vendosur të mbetet tek Dortmundi.

Sahin me skuadrën gjermane ka firmosur kontratën e re të vlefshme deri në vitin 2019.

Drejtori Sportiv i Dortmundit, Joachim Eatzke dhe Sahin janë shprehur të lumtur që kanë gjetur gjuhën e përbashkët që lojtari edhe në të ardhmen të jetë pjesë e familjes së Dortmundit. /KosovaPress/

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet