​Zidane flet për të ardhmen e tij, jep sinjale jo të mira

Zinedine Zidane ka mohuar sugjerimet se ai është afër largimit nga Real Madridi, megjithëse nuk ofroi asnjë garanci për të ardhmen e tij.

Trajneri i Madridit Zidane deklaroi qartë para takimit të së shtunës së kaluar me Huescan se nuk do të dorëzohej pasi pa ekipin e tij të mundte Deportivo Alaves dhe të humbte në shtëpi nga Levante në mungesë të tij për shkak të koronavirusit, përcjell KosovaPress.

Kur u pyet për disa shqetësime në mes tifozëve se ai mund të ishte duke dalë nga klubi, Zidane u përgjigj: “Jo, dëgjo, e rëndësishme është puna e përditshme, atë që po bëjmë. Ditën tjetër, çfarëdo që të ketë ndodhur, ne thjesht do të punojmë.”

“Të gjithë janë këtu, ne thjesht do të përpiqemi të punojmë. Të gjithë kanë liri të kenë mendimin e tyre, kjo është normale.”

“Gjithkush mund të thotë atë që do, por unë gjithashtu mund të them atë që do të bëjmë këtu, kjo është punë dhe vetëm punë, besoni në atë që po bëjmë dhe përpiquni të rimerrni pak vetëbesim dhe ta përfundoni sezonin mirë.”

Më tutje Zidane shtoi: “Pse do ta braktisja Real Madridin? Unë po bëj atë që më pëlqen këtu. Ky është futbolli; ka momente të vështira, por ti vazhdon.”

“Ne thjesht do të luftojmë dhe luftojmë, ne duhet t’i bëjmë gjërat siç duhet me këtë ekip. Real Madridi është një klub i shkëlqyeshëm dhe ajo që duhet të bësh është të garosh. Këtu gjithmonë do të ketë ndryshime.

“Unë thjesht përqendrohem në lojën e përditshme, sot, nesër. Sa për pjesën tjetër, nuk e di se çfarë do të ndodhë kështu që nuk po mendoj për asgjë përveç lojës nesër”, tha në fund Zidane.

Kategoritë
LajmeSport