​Vuçiç: Na duhet një periudhë paqeje më shumë se çdo gjë tjetër

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se do të mbështesë procesin e dialogut me Prishtinën, duke shpresuar në një zgjidhje kompromisi, por nuk beson që kjo do të ndodhë deri në fund të këtij viti.

Ai në një intervistë për Sputnik, ka theksuar se “na duhet një periudhë paqeje dhe stabiliteti më shumë se çdo gjë tjetër”

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet