​Vriten katër ushtarë ukrainas

Ushtria ukrainase ka njoftuar sot se janë vrarë katër ushtarë, në konfliktin me forcat separatiste proruse.

Sipas një deklarate të ushtrisë, dy ushtarë u vranë në përleshjet në portin lindor të Marijupoljes dhe dy të tjerë humben jetën nga minat në Donjeck, që konsiderohet një forcë proruse./kp/

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet