​Vlerësimi i lojtarëve Izrael – Shqipëri, më i miri Sadiku (Foto)

Armando Sadiku ka qenë lojtari më i mirë në fitoren e Shqipërisë ndaj Izraelit

Shqipëria ka treguar paraqitje shumë të mirë ndaj Izraelit në udhëtim, të cilën Kombëtare e mposhti me rezultat të thellë 0:3.

Lojtari më i mirë ishte Armando Sadiku, i cili shënoi dy gola dhe u vlerësua me notën 8.6 nga 10 sa ishte maksimumi.

Lojtari më i dobët ishte Ben Sahar i Izraelit me notën 6.4. /

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet