​Valverde: Kur merr topin Messi, ndodh diçka magjike!

Valverde foli në “beIN” pas ndeshjes së parë të La Liga-s për sezonin e ri futbollistik.

 

Kjo ishte analiza e tij, e bërë së shpejti: “Na ka kushtuar lodhje, sepse kundërshtari u mbrojt mirë. Tentuam me mënyrën tonë për ta bërë ndeshjen më të hapur. Në përgjithësi kemi qenë mirë dhe jemi shtrënguar. Në gjysmën e dytë të ndeshjes kemi zbritur rrjedhshëm”.

Në lidhje me “hat-trick”-in e Messit, ai tha: “Ju gjithmonë mendoni se Messi do të shënojë, por sot ai nuk ka shënuar. Mendova se i pari ishte goli i tij, por më mirë do ta kisha rezervuar. Ne e dimë se kur merr topin, ndodh diçka magjike”.

Për sa u përket transferimeve në merkato (Seri, Coutinho, Dembele) dhe thashethemeve të së dielës për klauzolën e Messit, i kërkoi që sa më shpejt të sqarohen të gjithë: “Derisa merkatoja është e hapur, nuk do të ndalet thashethemet. Kemi pasur mjaft frikë këtë verë. Ne nuk duam më frikë…”, shkruan telesporti.

Dhe në fund, një kujtesë e bukur për viktimat: “Është një situatë e vështirë për të gjithë, për njerëzit në përgjithësi. Dita pas sulmeve ishte e rrallë. Njerëzit ishin të heshtur dhe pastaj në një farë mase t’i tërhiqesh. Ideja jonë ishte që t’ia dedikojmë popullit ndeshjen dhe të ruajmë një ndjenjë të mirë përmes të luajturit futboll”.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet