​Tri viktima dhe 123 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Në Maqedoninë Veriore në 24 orët e fundit janë kryer 1.312 teste dhe prej tyre 123 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Po ashtu, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 3 pacientë me COVID-19, bëhet fjalë për një pacient nga Shkupi, një nga Dibra dhe një nga Strumica.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 74 pacientë.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet