​Son në bisedime për kontratë të re me Tottenhamin

Son Heung-min është në bisedime rreth një zgjatje të kontratës me Tottenhamin, raporton “Sky Sport|.

Sulmuesit i Koresë së Jugut ka edhe dy vite për të përfunduar në marrëveshjen e tij aktuale, por “Spurs” janë duke punuar për të provuar dhe siguruar të ardhmen e tij për një afat më të gjatë, përcjell KosovaPress.

Son shënoi golin e tij të 13-të në Premier League në këtë sezon gjatë fitores 2-0 të Tottenhamit ndaj West Bromit të dielën.

Kategoritë
LajmeSport