​Sevilla – Chelsea, shumë ndryshime në formacionet zyrtare

Në Grupin E të Ligës së Kampionëve zhvillohet një tjetër ndeshje interesante ku ballafaqohen Sevilla dhe Chelsea.

Të dy këto skuadra tashmë e kanë siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Të dy klubet i kanë të mbledhura nga 10 pikë deri më tani dhe lufta ndërmjet tyre do të bëhet për vendin e parë në këtë grup, përcjell KosovaPress.

Këto janë formacionet zyrtare të kësaj ndeshje e cila fillon nga ora 21:00.

Sevilla: Vaclík – Navas, Sergi Gómez, Diego Carlos, Rekik – Gudelj, Rakitic, Óscar – Franco Vázquez, Idrissi, En-Nesyri.

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Rudiger, Christensen, Emerson, Jorginho, Kovacic, Hodson Odoi, Havertz, Pulisic, Giroud

Kategoritë
LajmeSport