​Rrëzohet një avion luftarak amerikan në Miçigan

Një avion luftarak F-16 i Forcave Ajrore të SHBA që u ngrit nga baza e tij në Wisconsin, u rrëzua sot në një pjesë të pabanuar të shtetit amerikan të Miçiganit.

Agjencia e lajmeve AP thotë se F-16 ushtarak u rrëzua në pjesën e pabanuar, të pyllëzuar të Miçiganit të Epërm, pjesa veriore e këtij shteti federal, dhe se ekipet e shpëtimit po kërkojnë pilotin i cili, sipas informacionit zyrtar, ishte vetëm në aeroplan.

Kategoritë
BotaLajme