​Pezullohet greva e minatorëve të Trepçës

Minatorët e Trepcës kanë pezulluar grevën e përgjithshme të cilën e kanë filluar ditë më parë.

Kjo është arritur fal një marrëveshje mes Qeverisë dhe minatorëve. Detaje për këtë marrëveshje do të bëhen të ditura në një konferencë për media e cila do të mbahet pas gjysmë ore në Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik.

Në konferencë do të flasin ministri Valdrin Lluka dhe kryetari i Këshillit Grevist Shyqeri Sadiku.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi

Të ngjajshmet