​Nagavci reagon pas 16 vdekjeve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar 16 të vdekur dhe 258 raste të reja me Covid-19.

E kjo ka shtyrë nënkryetaren e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu që të reagojë ashpër.

“Vdekja e qytetarëve dhe gjendja e rëndë, nuk janë arsye të mjaftueshme që deputetët e Kuvendit të votojnë amendamentin për blerjen e maskave për qytetarët. Por votuan për asfalt, mobilie, luks, gjykatën speciale”, ka shkruar Nagavci në Twitter.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet