​Lëkundje tërmeti në Durrës, ja magnituda

Një lëkundje tërmeti është raportuar në Durrës. Sipas aplikacionin EMSC, tërmeti kishte magnidtudë 4,0 të shkallës rihter.

Lëkundjet kishin epiqendrën 9 kilometra në Jugperëndim të Laçit dhe 32 kilometra në verilindje të Durrësit.

Tërnmeti kishte thellësinë 2 km. Akoma nuk është raportuar për dëme.

Kategoritë
LajmeRajoni