​Kosova në grup me Poloninë, Lituaninë dhe Hungarinë (Foto)

Është hedhur shorti për kualifikimet e ‘FIBA – Kupa e Botës 2019’, ku ekipi përfaqësues i basketbollit të Kosovës do të ketë punë jo edhe aq të lehtë.

 

Kosova është vendosur në grupin C, në një grup me Poloninë, Lituaninë dhe Hungarinë, ku 3 ekipet e para kualifikohen në raundin tjetër, ndërsa ekipi i fundit i grupit eliminohet nga garat, raporton KosovaPress.

Ndeshjet e raundit të parë do të luhen nga 23 nëntori deri më 1 korrik 2018.

Orari:

23 nëntor 2017

Polonia – Hungaria

Kosova – Lituania

26 nëntor 2017

Lituania – Polonia

Hungaria – Kosova

23 Shkurt 2018

Polonia – Kosova

Lituania – Hungaria

26 shkurt 2018

Hungaria – Polonia

Lituania – Kosova

28 Qershor 2018

Kosova – Hungaria

Polonia – Lituania

1 Korrik 2018

Kosova – Polonia

Hungaria – Lituania.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet