​Konsumoni këtë pije dhe viruset nuk do t’ju bëjnë asgjë

Ne ju sjellim një recetë për pije që do t’ju ndihmojë të përballoni ftohjet dhe viruset.

Është e thjeshtë për t’u përgatitur. Përbërësit për shërbim:

– një copë xhenxhefil të freskët (afërsisht 3 cm)

– 600 ml ujë

– gjysmë limoni

– një lugë gjelle mjaltë

Grini imët xhenxhefilin, mbulojeni me ujë dhe shtoni limon dhe mjaltë. Përzieni mirë derisa të përpunohet i tëri dhe përdoreni sipas dëshirës.

Kategoritë
Të ndryshme

Të ngjajshmet