​Konsulli saudit në Stamboll largohet nga Turqia

Konsulli saudit në Stamboll u largua nga Turqia dhe udhëtoi për në Arabinë Saudite.

Largimi i tij erdhi disa orë pasi zyrtarët turq njoftuan se rezidenca e tij do të hetohet për zhdukjen e gazetarit saudit, Jamal Kashoxhi.

Siç raportohet mediat turke, konsulli Mohammed al-Otaibi u largua nga vendi pasditen e sotme.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet