​Ibrahimoviq refuzon Amerikën, Chelsea në “gjurmët” e Agueros

Pavarësisht ofertës së ardhur nga Los Angeles Galaxy, gjiganti suedez Zlatan Ibrahimoviq duket i vendosur për të ardhmen e tij të cilën e sheh të Manchester United.

 

Sipas mediave britanike, sulmuesi do ta refuzojë ofertën e amerikanëve të Los Angeles Galaxy, pasi kërkon të triumfojë në Premier League. Vetëm pak ditë më parë, trajneri Mourinho e la të hapur derën për rikthimin e suedezit, që po rikuperohet nga dëmtimi në gju.

Ndërkohë te Chelsea, pas largimit të Diego Costas, Antonio Conte ka gjetur golashënuesin e ri të ekipit.

Trajneri i italian kërkon Sergio Aguero nga Manchester City, duke e kthyer sulmuesin në prioritetin e merkatos.

“Blutë” kanë marrë edhe miratimin e “citizens” dhe Pep Guardiolës, që të nisin bisedimet me argjentinasin.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet