​Haradinaj në Prizren: Prijësit fetarë, përpos si udhëzues shpirtërorë të popullit, ata ishin edhe frymëzues të lëvizjes për liri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kandidat për president, Ramush Haradinaj sot gjatë ditës ka vizituar Prizrenin.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se në Prizren ka vizituar sot Sheh Abdylkadrin.

“Në Prizren kam vizituar sot  Sheh Abedinin, Sheh Hadrin dhe teqenë e Melamive. Për kontribut të jashtëzakonshëm në çështjen kombëtare, kam ndarë medaljet “ME BESIM NË ZOT, ATDHE E SHTET”, ka shkruar ai.

“Prijësit fetarë, përpos si udhëzues shpirtëror dhe moral të popullit, ata ishin edhe frymëzues të lëvizjes për liri. Mësimet dhe këshillat e tyre, frymëzuan edhe gjeneratën e UÇK-së, ashtu siç frymëzuan dhe kultivuan atdhedashurinë në të gjitha periudhat historike”.

Postimi i plotë:

Në Prizren kam vizituar sot Sheh Abdylkadrin, Sheh Abedinin, Sheh Hadrin dhe teqenë e Melamive. Për kontribut të jashtzakonshëm në çështjen kombëtare, kam ndarë medaljet “ME BESIM NË ZOT, ATDHE E SHTET”.

Prijësit fetarë, përpos si udhëzues shpirtërorë dhe moral të popullit, ata ishin edhe frymëzues të lëvizjes për liri. Mësimet dhe këshillat e tyre, frymëzuan edhe gjeneratën e UÇK-së, ashtu siç frymëzuan dhe kultivuan atdhedashurinë në të gjitha periudhat historike.

RH

Kategoritë
LajmeVendi