​Eriksen dëbohet nga hoteli

Futbollisti i Interit Christian Eriksen është dëbuar nga një hotel për shkak të një pandemie koronavirus.

Danezi nënshkroi për Interin në janar pas transferimit nga Tottenham, por shpejt u përball me telashe.

Hoteli ku ndodhej duhej të mbyllej për shkak të një virusi, kështu që Eriksen ra në pozitë të vështirë.

Kjo është arsyeja pse Inter duhej të reagonte shpejt dhe t’i siguronte atij një apartament në Milano për 14 ditë.

Ndryshe, Milan është pika qendrore e koronavirusit në Itali.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet