​Deputetja e AAK-së uron që qeveria Kurti të mos kthehet më kurrë

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj ka adresuar kritika të ashpra ndaj qeverisë Kurti për menaxhimin e pandemisë Covid 19. Në seancën e sotme plenare, ku po raporton kryeministri Hoti, deputetja ka uruan që kjo qeveri të mos kthehet kurrë.

Sipas saj, ish kryeministri Kurti ka dështuar në lirimin e menjëhershme të masave restriktive në parandalim të përhapjes së Covid 19.

Kadrijaj: Shyqyr që ka shku qeveria Kurti, shkoftë dhe mos u ktheftë kurrë

“Mua po më vjen keq prej disa deputetëve që gjithmonë gjatë debateve po thojnë qeveria, qeveria në pandemi. Po shyqyr që është shku bre, shkoftë edhe mos u ktheftë kurrë”, tha ajo.

Krahas kësaj, Kadrijaj ka kërkuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj që të licencohen laboratorët private për testime të Covid 19.

Kadrijaj: Është mirë që të licencohen laboratorët private“Është mirë që të licencohen laboratorët private në mënyrë që të bëhen testet dhe të heqet ngarkesa nga IKSHPK-ja pasi kërkesat janë të larta. Kërkoj të menaxhohen mirë, të licencohen dhe të mbikëqyren rreptë. E po ashtu të caktohet një çmim në mënyrë të mos ketë manipulime”, tha ajo./

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet