​Amir Abrashi te gjiganti gjerman

Mesfushori shqiptar i Freiburgut, Amir Abrashi mund të nis nj aventure të re në Bundesligën gjermane.

Borussia Dortmund raportohet se është e interesuar për reprezentuesin e Kombëtares shqiptare.

Abrashi ka pasur një sezon mesatare me Freiburgun, por duket se lojtari mund të vesh fanellën e Dortmundit, klub ky i madh jo vetëm në Gjermani, por edhe në Evropë. Mësohet se Borussia Dortmund dhe Freiburg shumë shpejtë do të nisin negociatat për transferimin e mundshëm te Abrashit.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet