​9 viktima dhe 137 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1542 teste të realizuara 137 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 103 pacientë të shëruar. Ndërsa 9 persona kanë humbur betejën me korona virusin.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet