​162 të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Myanmar

Të paktën 162 njerëz humbën jetën sot në një rrëshqitje në tokë në një minierë lodh në Myanmarin verior, thanë zyrtarët.

Shërbimi zjarrfikës, i cili koordinon shërbimet e shpëtimit dhe të gjatë të urgjencës, njoftoi se 162 trupa të pajetë janë tërhequr nga miniera 12 orë pas aksidentit të këtij mëngjesi.

Kategoritë
BotaLajme